Er is een toolbox ontworpen met veel campagnemateriaal dat je als voedselexploitant kunt gebruiken, zoals posters en banners. Daarnaast zijn er voor ondernemers (en gemeenten) informatie- en communicatiemiddelen te gebruiken, zoals factsheets.
Al deze middelen vind je in de communicatietoolbox
Gratis koffie uit koffieautomaten die in een supermarkt staan, valt onder de regels voor consumptie ter plaatse. Deze (gratis) koffie mag niet worden uitgegeven in wegwerpbekertjes die plastic bevatten. Er moet gebruik worden gemaakt van een herbruikbaar alternatief.
Betaalde koffie uit koffieautomaten vóór de klapdeurtjes van een supermarkt vallen onder de regels bij consumptie voor onderweg. Voor deze koffies moet een meerprijs worden betaald als ze worden uitgegeven in wegwerpbekertjes die plastic bevatten. Daarnaast moet er een herbruikbaar alternatief beschikbaar zijn, zoals een retourneerbare koffiebeker of het accepteren van een meegenomen beker door de klant (bring your own).
Let op: De regels worden aangepast. Straks hoeven klanten geen meerprijs meer te betalen voor plastic wegwerpbekers en -bakjes voor onderweg. Toelichting hierover vind je in dit nieuwsbericht. Houd www.minderwegwerpplastic.nl in de gaten voor actuele informatie over de aanpassing van de SUP-regelgeving.